JUBILEJNÍ VÝSTAVA 2023

V roce 1223 postavil František z Assisi v italském Grecciu obyčejné jesle a k nim osla a volka, aby názorně ukázal při mši, jak to asi vypadalo, když se narodil Ježíšek. To postupně inspirovalo výtvarníky z celého světa ke zobrazování příběhu narození v různých podobách.

Před 100 lety, v roce 1923 si naši předkové připomněli tuto událost „Jubilejní jesličkovou výstavou“ v pražském Klementinu.

Chceme ctít odkazy a práci předků a tak ve spolupráci s Národní knihovnou připravujeme Jubilejní výstavu na 25.11. až 7.1. znovu do Klementina.

Výstava bude představovat SOUČASNÉ betlemářství našich členů. Chceme, aby tam byly zastoupeny jednotlivé regiony v rámci celé ČR, dále by měla být na výstavě k vidění pestrost technik a materiálů (tím navazuje na Symposium) a měly by tam být betlémy našich současných nejzkušenějších betlemářů.

Pokud máte zájem se na výstavě podílet, napište mi a domluvíme se na podrobnostech. Každá ruka i hlava jsou vítány. Napište mi prosím na spolekbetlemaru@gmail.com. Děkuji. Vladimír Glaser

Další aktuality budeme postupně přidávat.