SYMPOSIUM 2023

SYMPOSIUM „TECHNOLOGIE TVORBY ČESKÝCH LIDOVÝCH BETLÉMŮ 2023“

Symposium připravujeme na 3.-5.11.2023. Jeho součástí by ale měly být i kurzy a workshopy, které se budou konat v říjnu 2023. Prostřednictvím symposia chceme co nejširší veřejnost seznámit s technologickými postupy při vytváření českých lidových betlémů i jejich jednotlivých částí.

Závěrečná část Symposia (3.-5.11.2023) se bude konat v Ořechu, v Muzeu českých Vánoc, K Ovčínu 352 a v hale Pensionu U Barona Prášila, Kopaninská 189, Ořech. V Muzeu pak budou vystaveny jednotlivé postupy po dobu vánoční výstavy 2023-24.

Jednotlivé workshopy tradičních technologií zahrnuté do symposia: Vyřezávané kralické betlémy, papírové betlémy, betlémy ze šustí, perníkové betlémy, betlémy z těsta, keramické betlémy, krajiny ke všem typům figurek a možná přibydou i další.

Chcete-li se o sympoziu dozvědět více, vyplňte si přihlášku k odběru aktualit a přednostnímu vstupu na jednotlivé aktivity symposia ZDE (předpokládáme, že zájem bude vyšší, než naše kapacitní možnosti). Případně se můžete hlásit mailem u Lenky Scholzové – lenka@scholze.eu.

Chcete-li se aktivně účastnit Symposia (ukazovat tvorbu betlémů apod.) vyplňte prosím tuto přihlášku ZDE.